Neomounts FPMA-CPCONNECTSILVER Connettore per tubo di prolunga
NEOMOUNTS
Article Code: OC088457 - Vendor Code: FPMA-CPCONNECTSILVER - EAN: 8717371444693
Informazioni consegne:
Spese di Consegna: Spedizione Gratuita!
This Neomounts flat screen pole connector, model FPMA-CPCONNECTSILVER, allows you to connect multiple poles to stretch the distance from the flat screen to the ceiling using different pole lengths. Ideal with the use of high ceilings.
This connector joins different length poles to stretch the distance even further than the offered standard length poles available. The connector tube is equipped with cable management. Hide your cables in the column to keep it nice and tidy.
Neomounts connector is available for Neomounts extension tubes FPMA-CP100, 150, 200, 250 and 350.
Different models and lengths poles available to suit following flat screen mounts: FPMA-C200BLACK, FPMA-C200D, FPMA-C400BLACK, PLASMA-C100BLACK & PLASMA-C100D. Model PLASMA-C100BLACK & PLASMA-C100D need two poles!
All installation material is included with the product.
| Dimensioni e peso | |
|---|---|
| Altezza | 172 mm |
| Larghezza | 60 mm |
| Dati su imballaggio | |
| Peso dell'imballo | 800 g |
| Altezza imballo | 90 mm |
| Profondità imballo | 150 mm |
| Larghezza imballo | 225 mm |
| Peso netto del pacco | 800 g |
| Caratteristiche | |
| Colore del prodotto | Argento |
| Materiale della scocca | Acciaio |
| Peso massimo (capacità) | 50 kg |
| Larghezza regolabile | Sì |
| Tipo di montaggio | Soffitto |
| Range di regolazione altezza | 0 - 172 mm |
| range di aggiustamento altezza | 0 - 60 mm |
| Compatibilità | FPMA-CP100, FPMA-CP150, FPMA-CP200, FPMA-CP250, FPMA-CP350 FPMA-C200BLACK, FPMA-C200D, FPMA-C400BLACK, PLASMA-C100BLACK & PLASMA-C100D. PLASMA-C100BLACK, PLASMA-C100D |
| Dettagli tecnici | |
| Paese di origine | Paesi Bassi |
| Dati logistici | |
| Quantità per cartone principale | 1 pz |
| Codice del Sistema Armonizzato (SA) | 7326909890 |
| Peso del cartone principale | 800 g |
| Peso netto del cartone principale | 800 g |